Pasja i profesjonalizm

ul. Wojciechowska 7J, 20-704 Lublin
tel. 81 311 50 20 lub kom. 609 699 345

O Nas

Organizacją wyjazdów dla dzieci ze spektrum autyzmu zajmujemy się od 2003 roku. Odbył się wtedy nasz pierwszy turnus, przygotowany dla Krajowego Towarzystwa Autyzmu z Lublina. Był on początkiem wielkiej przygody, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Od tego czasu zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia oraz rozszerzyliśmy naszą ofertę, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Turnusy cały czas pozostają podstawą tego czym się zajmujemy, jednak praca z dziećmi z autyzmem to nie tylko rehabilitacja. Dla nich organizujemy także obozy narciarskie, spływy kajakowe, wycieczki i wiele innych atrakcji.

TAIRON - Turnusy

Latem 2023 roku oficjalnie „stuknęło nam” już 20 lat pracy przy organizacji turnusów rehabilitacyjnych, 17 lat pod szyldem TAIRON - na początku jako TAIRON Turystyka Aktywna i Rehabilitacja Osób Niepełnsoprawnych, od stycznia 2017 jako TAIRON Turnusy. Bez wątpienia był to bardzo pracowity okres:

  • zorganizowaliśmy już ponad 100 turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera,
  • nasi uczestnicy odwiedzili: Gorce, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, nadmorskie rejony Łeby i Dźwirzyna, Góry Świętokrzyskie, Roztocze, Bieszczady, Beskid Niski, Sudety, Mazury,
  • zajęcia dla dzieci prowadzili: terapeuci Fundacji Synapsis, Fundacji Nie Grzeczne Dzieci, Fundacji Prodeste, Centrum

Terapii Synergis, Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka Asysta, Ośrodka Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS, Stowarzyszenia Wspólny Świat, Fundacji Alpha, Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka Lobus oraz wielu terapeutów nie zrzeszonych w ośrodkach terapeutycznych.
Z większością wymienionych ośrodków i fundacji nieprzerwanie współpracujemy do dnia dzisiejszego. Ich doświadczanie i lata praktyki w realizacji turnusów, niezmiennie zyskują uznanie rodziców i dzieci.
Na naszych turnusach możliwe jest uzyskanie dofinansowania wyjazdu ze środków PFRON, jak również sfinansowanie uczestnictwa ze środków pozyskanych z 1%.

TAIRON - Obozy zimowe

Po kilku udanych sezonach letnich postanowiliśmy spróbować swoich sił w przygotowaniu zimowego wypoczku. Jako jedni z pierwszych w Polsce zorganizowaliśmy zimowisko z nauką jazdy na nartach dedykowane dzieciom z autyzmem i Zespołem Aspergera. Było to w 2010 roku. Od tamtego czasu każdej zimy regularnie potwierdzamy tezę, że „chcieć to móc” – nawet jeżeli na starcie jest sporo obaw.
Do tej pory zorganizowaliśmy już ponad 50 zimowisk i z pewnością na tym nie poprzestaniemy.

Często gdy rodzice po raz pierwszy słyszą o naszej zimowej ofercie najczęstszą reakcją jest niedowierzanie.

"Moje dziecko na nartach? Nie, to niemożliwe"

Całe szczęście, że tak wielu osobom udało się przezwyciężyć obawy i świat zimowych szleństw stał się również częścią ich świata.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z naszych zimowisk umieszczonych na YouTubie oraz galerii zdjęć z obozów.
Mamy nadzieję, iż pozwolą one dostrzec kolejnym rodzicom, że słowo "niemożliwe" jest na codzień bardzo nadużywane. Do zobaczenia na stokach.

TAIRON - Kajak A+

Lata mijały, a my chcieliśmy stworzyć coś nowego, co moglibyśmy zaproponować uczestnikom naszych wyjazdów. Skoro do tej pory wszyscy świetnie radzili sobie na górskich szlakach i na nartach, szukaliśmy dla nich nowego wyzwania. Tak narodził się pomysł pod tytułem "Kajak A+" - spływy kajakowe dla rodzin z dziećmi ze spektrum. Pierwszy pilotażowy odbył się w 2016 roku. Ponownie okazało się, że nasze ograniczenia są przede wszystkim w naszych głowach i wszyscy odważni kajakarze zaliczyli ten sprawdzian na 6-kę. W 2022 odbył się siódmy już spływ z tego cyklu. Jak będzie dalej - czas pokaże - liczymy bardzo na Was i zapraszamy na niezapomnianą przygodę i kolejne edycje spływu.

Zainteresowani? Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną Ofertą.